Bilgi ve Randevu için: 0212 570 3715 - 0505 727 4946 - 0505 265 7783

Afazi Hakkındaki Sorular

Kişinin, düşüncelerini ifade etmede ve söyleneni ya da yazılanı anlamada zorluk çekme durumudur. Afazi, beyin hasarı ile ortaya çıkar; sıklıkla felçli hastalarda ya da kafa yaralanmalarında gözlenir.

devamını oku

Ses Bozuklukları Hakkındaki Sorular

Normal ses perde (tiz-pes), şiddet (yüksek-alçak) ve kalite (kısık, çatlak, boğuk) açısından kişiye ve iletişimine uygun sestir. Kişi tiz ya da pes bir sesle, sürekli bağırarak ya da yavaş konuşuyor olabilir.

devamını oku

Kekemelik Hakkındaki Sorular

Kekemelik, konuşma sırasında anormal duraklar yaparak, sesleri ve heceleri uzatarak ya da tekrarlayarak konuşma akıcılığının bozulması durumudur.

devamını oku

Artikülasyon Bozuklukları Hakkındaki Sorular

Artikülasyon sorunu olan kişi, sesleri, heceleri ya da kelimeleri yanlış üretir; dinleyenler ne söylendiğini anlayamaz ya da kelimenin anlamından çok ne söylendiğini anlamak için daha fazla dikkat harcarlar.

devamını oku

Dil ve Konuşma Bozuklukları Hakkındaki Sorular

Dil, insanlar arasında iletişimi sağlayan oldukça gelişmiş bir araçtır. Düşüncelerimizi, isteklerimizi ve gereksinimlerimizi iletebilmek için öğrendiğimiz koddur. Okumak, yazmak, konuşmak ve jestler dilin biçimleridir. Dil sözlü, yazılı ya da jestlere bağlı olabilir.

devamını oku

Çocuklarda Beslenme ve Yutma Problemleri Hakkındaki Sorular

Tedavi çeşitleri büyük oranda yutma sorunlarının belirtilerine ve nedenlerine bağlıdır. Bunlar aşağıdaki durumları içerebilir. Yutma ve beslenmede yer alan kasların koordinasyonu, uyarılması ve güçlendirilmesi için egzersizler, Yutkunma ve beslenmeyi geliştirmeye yönelik donanım, özel yiyecekler veya teknikler.

devamını oku